Ülkemiz hukuk kurallarının hakim olduğu bir demokrasi ülkesi olmasına rağmen, toplum içinde haklarını bilmeyen birçok birey yer alır. Ekonomik, sosyokültürel, sağlık ve güvenlik alanlarında haklarını bilmeyen insanlar için çeşitli hukuk dalları bulunur. Bu hukuk kurallarından bir tanesi de tüketici hukukudur.

Tüketici hukuku, alışveriş, sağlık, güvenlik konularında çözüm sağlayıcı ve hayatınızı haklarınız doğrultusunda yönlendirmenizi de sağlamaktadır. Hukukun üstünlüğü ilkesine riayet eden her hukuk dalı gibi tüketici hukuku da bireylerin haklarını üstün kabul eden bir kanundur. Tüketici, bir ülkede yer alan halkın tamamıdır. Haklarını bilen tüketicinin yaşadığı haksız durumla mücadele etmesi kolay olmakta ve adaletin sağlanması için maddi ve manevi tazminat davası açma hakkı bulunmaktadır.

Dava Süreçleri

Tüketici hukuku, kişilerin hakkının korunması yönünde hareket eden bir hukuk dalıdır. Tüketici hukukunda zaman kavramı önem taşırken, hakkın korunması için süreye dikkat edilmelidir. Örneğin satın alınan bir ürünle ilgili yaşanan sorunda fatura ve fatura tarihi önemli bir ayrıntıdır. Hukuk bürosu personellerimiz, yaşadığınız haksızlığı veya hak kaybını tüm detaylarıyla ele alır ve mağduriyetinizi önlemek amacıyla kanunlar kapsamında hareket eder.

Tüketici Hukukunda Çözüm Arayışları

Kişilerin çıkarlarını tehdit eden veya haksızlığa uğradıkları bir konuya itiraz edebilmeleri için öncelikle haklarını bilmeleri gerekir. Avukatlık ofisimizde kişi yararına yaptığımız çalışmalarda kanun hükümlerine uygun ve iyi niyet ilkeleri doğrultusunda hareket ederek, hangi konuda olursa olsun kişilerin mağduriyetine sebep olan her konuya itiraz etmekteyiz. Maddi, manevi her türlü tazminat konusunda sizlerin yanında olmaktayız. Tüketicilik kapsamına giren her türlü mağduriyetinin için Avukatlık ofisimizden hizmet alabilirsiniz.

 

×

Merhaba,

Telefonda hukuki danışmanlık hizmeti veremesek de randevu ve diğer talepleriniz için Whatsapp üzerinden hızlı iletişime geçebilirsiniz.

× Whatsapp Destek